We Les

Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności

Okładka
Książka zawiera treści o tematyce judeochrześcijańskiej, mogące obrażać uczucia religijne i estetyczne niektórych osób. Jeśli jesteś jedną z nich nie czytaj jej.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad religią chrześcijańską? Nad jej genezą i skutkiem na religie rodzime (sądy boże, inkwizycje, wyprawy krzyżowe)? Czy zadawales pytania do Boga, które pozostały bez odpowiedzi? Zastanawiałeś się sensem życia człowieka i jego rolą w środowisku? W swojej książce, autor We Les na te i inne tematy, wypowiedział się z punktu widzenia świadomego człowieka.

Książka podzielona jest na trzy części. Pierwszą Autor nazwał - Kruk i zapisane są w niej podstawowe informacje, jakie trzeba wiedzieć o pogańskich imperiach, które miały niezwykłe osiągnięcia cywilizacyjne, jak i wyjątkowe wierzenia rodzime. Druga część, nazwana - Wilk - opisuje chrześcijaństwo od powstania po dziś dzień ze wszystkimi okrucieństwami, jakie ta religia przysporzyła światu. Druga część napisana została na podstawie faktów historycznych oraz przemyśleń autora. Zawiera ona również pytania do Boga oraz cytaty słynnych ludzi, którzy podobnie jak autor interpretowali religię chrześcijańską i świat. Trzecia część - Sęp - napisana jest w formie opowiadania o życiu współczesnym. We Les wykorzystał w tym celu fikcyjnego bohatera. Część ta zawiera rozmaite patologiczne sytuacje określające relację Człowiek-Bóg.

Język: pl

Ilość stron: 261

Opublikowana: 24 czerwiec 2013

Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok

Format książki

papier ( 9788379000661 )

ebook ( 9788379000678 )